Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/pievagry/domains/teleservisas.lt/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2362

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/pievagry/domains/teleservisas.lt/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2366

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/pievagry/domains/teleservisas.lt/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3169
„Kaspersky Lab“ aptiko virusą, patenkantį į pačią „Android“ širdį | Teleservisas.lt - Telefonų remontas

„Kaspersky Lab“ aptiko virusą, patenkantį į pačią „Android“ širdį

Grėsmės, kylančios „Android“ mobiliesiems įrenginiams, tapo tokios pat sudėtingos kaip ir kenkėjiška programinė įranga, nukreipta į tradicinius kompiuterius. „Kaspersky Lab“ aptiko mobilųjį „Trojos“ virusą „Triada“, kuris technine prasme gerokai pranoksta visus kitus analogiškus virusus. „Triados“ ypatumai – galimybė įdiegti kodą į visas užkrėstame įrenginyje esančias programėles ir keisti jų veikimo logiką. Virusas kruopščiai slepia savo buvimo sistemoje pėdsakus, todėl jį aptikti ir pašalinti nėra lengva. Grėsmė ypač aktuali „Android“ 4.4.4 versijos ir ankstesnių naudotojams. Laiku neaptikus viruso telefonų remontas gali kainuoti apie 20-30 eurų.

Prieigą prie visų programėlių virusas „Triada“ gauna taikydamas „Zygote“ procesą, kuris yra visų „Android“ programėlių šablonas. Į jį patekęs tampa šablono dalimi. Tai pirmas „Zygote“ taikymo atvejis; anksčiau panašios technikos buvo vertinamos tik teoriškai.

Kitas „Triados“ ypatumas – modulinė struktūra. Pasitelkęs pagrindinę programą, diegėjas diegia į įrenginį įvairius viruso modulius, turinčius tuo metu sukčiams reikalingas funkcijas. Be to, virusas slepia savo modulius iš įdiegtų programėlių ir paketų sąrašo, taip pat iš paleistų paslaugų sąrašo. Visi jie saugomi sisteminiuose aplankuose, prie jų prieigą virusas gauna dėl neteisėtai įgytų supervartotojo teisių.

Šiuo metu „Triada“ taikoma vogti naudotojų arba programėlių kūrėjų pinigus perkant teisėtas programėles. Virusas perima, keičia ir filtruoja mokėjimo SMS. Pavyzdžiui, kai naudotojas perka vidinėje žaidimų parduotuvėje, sukčiai gali pakeisti pradinį mokėjimo SMS pranešimą taip, kad jie gautų naudotojo pinigus, o ne žaidimo kūrėjai.

„Triada“ – tai savotiškas „Android“ taikomų grėsmių evoliucijos riboženklis. Anksčiau dauguma į šią platformą nukreiptų virusų buvo gana primityvūs, o dabar į sceną žengia techniškai itin sudėtingos grėsmės. Akivaizdu, kad virusas „Triada“ sukurtas kibernetinių nusikaltėlių, labai gerai išmanančių puolamą mobiliąją platformą. Šio viruso taikomų technikų spektras nesutinkamas nė viename iš mums žinomų mobiliųjų virusų. Taikomi slėpimo metodai neleidžia aptikti visų viruso komponentų užkrėstame įrenginyje, o dėl modulinės architektūros sukčiai gali plėsti ir keisti funkcionalumą. Kadangi virusas patenka į visas programėles, kibernetiniai nusikaltėliai potencialiai gali pakeisti jų logiką ir įgyvendinti naujus išpuolius ir taip didinti savo pelną“, – aiškina Nikita Bučka, „Kaspersky Lab“ antivirusų analitikas.

Tokių užkrėstų telefonų remontas, nenaudojant kokybiškos android antivirusinės yra būtinas. Praleidus pro akis tokį virusą galite turėti rimtų finansinių nuostolių, o taip pat ir alinti savo įrenginį. Patikėti tokį telefono remontą galite mums ir pažaboti neteisėtą Jūsų telefono naudojimą.

Leave A Comment

REGISTRUOTI GEDIMĄ